Porady prawne w naszej kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka świadczy szeroki zakres porad prawnych, koncentrując się na tym, aby za każdy razem znaleźć dla Państwa najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Sprawy nam powierzane są dokładnie analizowane i zawsze dokładamy wszelkich starań aby wybrać dla Państwa najlepsze rozwiązania. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w poradach z zakresu prawa, dlatego też oferujemy Państwu pomoc na każdym etapie problemów prawnych. Pomoc prawna to wyjątkowe usługi świadczone podmiotom w celu ochrony ich prywatnych interesów.

Przez wiele lat udzielamy porad prawnych zarówno osobom fizycznym jak i przedsiębiorcom zatrudniających wielu pracowników. Prawnicy z naszego zespołu dysponują różnymi specjalizacjami i do konkretnych spraw przydzielani są Ci posiadający największe doświadczenie w danym temacie. Zespół naszych radców prawnych świadczy zakres usług prawnych w sprawach cywilnych oraz karnych. Dodatkowo nasza kancelaria adwokacka w Białymstoku specjalizuje się w sprawach o rozwód, majątkowych, spadkowych, karnych lub alimenty Białystok. Zawsze staramy się pomóc opanować moim klientom stres oraz na bieżąco informuję o przebiegu rozprawy i wszystkich informacjach istotnych dla sprawy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszą kancelarii.

Zapraszam do kontaktu ze mną:

Kim jest adwokat?

Grupa zawodowa adwokatów należy do tych, które od samego początku powinny wzbudzać zaufanie ich potencjalnych klientów. Wykonywanie tego zawodu polega na pomocy klientom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych poprzez faktyczne doradztwo prawne, reprezentowanie klienta przed sądem oraz udzielanie wszelkich porad z zakresu prawa. Podczas wykonywania zawodu zaufania publicznego dobry adwokat Białystok jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszystkiego o czym dowiedział się od klienta podczas udzielania mu pomocy prawnej. Adwokatów możemy spotkać w kancelariach oraz spółkach, lub w indywidualnych kancelariach adwokackich. Wykonywanie zawodu przez adwokatów polega na świadczeniu pomocy prawnej w postępowaniu karnym, cywilnym, rodzinnym, pracy i administracyjnym.

Czym są sprawy cywilne?

Sprawy cywilne są to sprawy z zakresu prawa cywilnego, opiekuńczego i rodzinnego, prawa pracy i sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych. Takie sprawy rozpatruje się w postępowaniu cywilnym. Sprawy cywilne rozpatrywane są przez sądy powszechne(rejonowe, okręgowe oraz apelacyjne).

Czym jest postępowanie karne?

Jest to postępowanie mające doprowadzić do wykrycia i osądzenia sprawcy przestępstwa (np. zabójstwa lub spowodowanie wypadku drogowego). Postępowanie karne składa się z dwóch etapów: postępowania przygotowawczego oraz postępowania przed sądem. W momencie kiedy wniesiono przeciwko Tobie akt oskarżenia zostaniesz nazywany oskarżonym.

Co to jest poradnictwo obywatelskie i jakich sprawach się ich udziela?

Obejmuje ono informowanie obywatela o przysługujących mu prawach i spoczywających na nim obowiązkach z zakresu istotnego dla rozwiązania jego problemu oraz pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania.

Porady te udzielane są w sprawach:
-rodzinnych
-mieszkaniowych
-świadczeń socjalnych
-zatrudnienia

Informacje udzielane są w sprawach:
-finansowych
-niepełnosprawności
-spadkowych
-konsumenckich
-stosunków między ludzkich

Pomoc prawna Białystok – nasze usługi

Nasza kancelaria adwokacka udzielająca porad prawnych, została założona w 1992 roku przez adwokatów Irenę Zdasiuk oraz Mikołaja Zdasiuk. Kancelaria po dzień dzisiejszy świadczy nieprzerwanie usługi prawne na najwyższym poziomie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w poradach z zakresu prawa gwarantujemy rzetelność i skuteczność naszych działań. Nasze porady prawne w Białymstoku zmieniły w szczególny sposób i dzięki mojej działalności w tym regionie wiele osób zyskało świadomość, że ich problemy z zakresu prawa można rozwiązać dużo prościej niż im się wydawało., jak na przykład zasiedzenie w Białymstoku lub odszkodowania w Białymstoku. W 2003 roku do zespołu radców prawnych dołączyła adwokat i mediator w Białymstoku Katrzyna Zdasiuk – Piaseczna, co w dalszym ciągu zapewnia kompleksowe świadczenie usług.

Sięganie po porady prawne przez telefon

Porada prawna jest również dostępna poprzez rozmowy telefoniczne z prawnikami. Wiele kancelarii posiada w swojej ofercie takie rozwiązania, jednak klienci mimo wszystko chętniej sięgają po spotkania osobiste z adwokatami. Nic w tym dziwnego, ponieważ chociażby na temat adwokat rozwód Białystok łatwiej jest porozmawiać na żywo. Konsultacja telefoniczna przeprowadzana jest tak aby jak najwięcej informacji przekazać klientowi. Udzielane przez radców prawnych telefonicznie porady prawne nie cieszę się popularnością ze względu na to, że ciężko klientowi zaufać jest osobie przez telefon. Łatwiej jest jednak wzbudzić u klienta zaufanie swoją prezencją podczas osobistego spotkania, gdy możemy porozmawiać z klientem na żywo i pokazać mu swoje faktyczne zaangażowanie w jego problem. Żadna rozmowa telefoniczna nie odda na tego co możemy zobaczyć na twarzy naszego rozmówcy na żywo, dlatego też mimo wszystko znacznie bardziej popularne są osobiste spotkania z klientami niż rozmowy telefoniczne.

Pomoc prawna online – warto czy nie warto?

Kancelarie adwokackie oferują również porady prawne online co umożliwia wizytę u profesjonalnego adwokata bez wychodzenia z domu. Gdy chcemy uzyskać poradę prawną online nie musisz spotykać się z adwokatem bezpośrednio. Nowoczesna technologia sprawia, że nie musisz wychodzić z domu i wszystko można załatwić za pomocą telefonu lub właśnie Internetu. Aby zapytać o podział majątku w Białymstoku lub sprawy spadkowe w Białymstoku nie trzeba pojawiać się w naszej kancelarii. Brak osobistego kontaktu z klientem nie ma wpływu na jakość świadczonej przez kancelarię pomocy prawnej. Kwestia korzystania z takich rozwiązań jest to już decyzja osobista i zależy to tylko i wyłącznie od klienta. Można odnieść wrażenie, że skoro widzimy adwokata na ekranie podczas wideo-rozmowy to powinno wystarczyć aby zaufać naszemu rozmówcy. Ważnym w tej kwestii jest jednak czynnik ludzki, gdyż nie każdy jest w stanie zaufać drugiej osobie przez Internet, stąd łatwiej sięgnąć po poradę prawną przy okazji spotkania z adwokatem.

Reklama